HOOBI

Stylowi na miarę

Postanowienie noworoczne – pielęgnacja skóry twarzy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku stajemy oko w oko z samym sobą i decydujemy o postanowieniach noworocznych. Zazwyczaj dotyczą one „zabrania się za siebie” co oznacza, że czas na dietę i ćwiczenia. Lat przybywa, a wraz z nimi kilogramów i takie podejście naprawdę zasługuje na pochwałę, ponieważ ciągnie ono za sobą przejście na dobrą stronę mocy – skoro zdrowe odżywianie, to i poprawa naszego samopoczucia, a co za tym idzie – znaczne polepszenie wyglądu i przywiązywanie wagi do tego, jak należy dbać o skórę twarzy.

Jeżeli do tej pory nie wytyczyłaś sobie noworocznej drogi, której będziesz się trzymać, przeczytaj dlaczego pielęgnacja skóry twarzy powinna stać się Twoim postanowieniem noworocznym.

Być może na co dzień nie przywiązujesz wagi do tego, jak wiele funkcji pełni skóra naszej twarzy, z jaką ilością negatywnych czynników musi sobie poradzić. A zatem – chroni przed promieniowaniem UV oraz infekcjami, nieustannie narażona jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych – słońca, mrozu, wiatru, śniegu… Ponadto bierze udział w syntezie witaminy D oraz termoregulacji. To chyba wystarczające powody, dla których powinnyśmy sobie powiedzieć – tak, nasza skóra potrzebuje znacznie większej uwagi. A jeżeli powyższe argumenty do Ciebie nie przemawiają, to zwróć uwagę na to, na jakie atrakcje narażasz ją osobiście – mycie, tarcie, wycieranie, przecieranie, dotykanie…

Aby cieszyć się piękną i zdrową skórą zapoznaj się ze wskazówkami, które dzisiaj dla Ciebie przygotowaliśmy. Twoja skóra naprawdę na to zasługuje!


OCZYSZCZANIE
Skórę twarzy należy myć dwa razy dzienni – rano i wieczorem. Zbyt częste mycie powoduje utratę naturalnej warstwy lipidowej, a do tego nie chcemy przecież doprowadzić. Istnieje teoria, która głosi, że rano zamiast żelu i wody wystarczy przetrzeć twarzy tonikiem oczyszczającymi lub płynem micelarnym. Każda z nas zna swoją skórę najlepiej i jeżeli uważasz, że jej przemycie płatkiem kosmetycznym nasączonym którymś z powyższych produktów będzie dla Ciebie odpowiednie – śmiało skorzystaj. Najważniejsza jest technika przemywania twarzy. Pamiętaj, aby były to koliste ruchy zaczynające się na środku twarzy i kierujące się ku zewnątrz. Jeżeli jesteś zwolenniczką tradycyjnej metody, czyli żel + woda pamiętaj, aby rano użyć delikatnego żelu, bez drobinek peelingujących, aby nie podrażnić twarzy.
Najwięcej uwagi poświęć na wieczorne oczyszczanie skóry twarzy. Makijaż, który nosimy przez cały dzień pełni warstwę ochronną naszej skóry. Pojawia się na nim kurz i brud – zatem warto makijaż nakładać, choćby dlatego, aby chronić twarz przed szkodliwymi warunkami. Aby oczyścić skórę twarzy wieczorem zastosuj mleczko do demakijażu i żel oczyszczający.
Mleczko nałóż bezpośrednio na twarz, masuj kolistymi ruchami, a następnie cały makijaż zbierz przy użyciu płatków kosmetycznych. Możesz skorzystać z drugiego wariantu – nałóż mleczko na wacik i kolistymi ruchami zmywaj makijaż. Pamiętaj, aby do makijażu oczu użyć specjalnie do tego przeznaczonych produktów, np. dwufazowego płynu, który upora się nawet z makijażem wodoodpornym. Po zastosowaniu mleczka przemyj twarz wodą i użyj żelu oczyszczającego. Aby przywrócić naturalne pH skóry, użyć toniku, a następnie zaaplikuj krem.
To czynności, które nie zabierają dużo czasu, a zobaczysz jak szybko Twoja skóra odwdzięczy Ci się za dobre traktowanie.


NAWILŻANIE
Nawilżanie skóry to nasz obowiązek. Aby skóra była jędrna i nie traciła blasku codziennie rano, na oczyszczoną skórę, nałóż krem, który ochroni delikatną skórę. Krem rozprowadzaj od wewnątrz na zewnątrz, a następnie od brody w kierunku czoła – kolistymi ruchami.
Technikę tę zastosuj również wieczorem – nocą skóra regeneruje się, dlatego jak potraktujesz ją wieczorem będzie miało bezpośredni wpływ na to, w jakim stanie zastaniesz ją rano.


ZŁUSZCZANIE
Pokochaj peelingi. To dzięki nim skóra twarzy jest gładka, promienna i pozbawiona nieestetycznych skórek. Jeżeli obawiasz się podrażnienia skóry, zastosuj peeling enzymatyczny – zadziała tak samo, jak ten mechaniczny. Przynajmniej raz w tygodniu poświeć kilka minut na złuszczenie martwego naskórka.


ODŻYWIANIE
Skoro peeling, to i maseczka. Postaraj się raz w tygodniu wygospodarować czas na małe domowe SPA. Po wykonaniu peelingu, dobrze byłoby, aby twarz, która została pobudzona dostała pozytywny zastrzyk w postaci maseczki. W zależności od tego jakiej skóry twarzy jesteś posiadaczką – zastosuj maseczkę ściągającą, nawilżającą, przeciwtrądzikową… Na szczęście wybór w drogeriach jest ogromny zatem nie ma co czekać – wyruszaj na zakupy!

Przy okazji swojego noworocznego postanowienia nie zapominaj, że kosmetyki polecane przez przyjaciółki czy wychwalane w internecie mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli nie wiesz jaka jest Twoja skóra skorzystaj z testów w sieci, albo udaj się na wizytę u dermatologa.

Mamy nadzieję, że wytrwasz w swoim postanowieniu, które z czasem będzie przyjemnością.

Wróć