HOOBI

Stylowi na miarę

Makijaż jesień-zima 2015/2016

Pomimo tego, że jesień praktycznie dobiega końca, a zima nadchodzi wielkimi krokami, nie oznacza to, że musimy chować się pod cieplutkimi kocami i dosypiać do ostatniej minuty, aby jak najdłużej przebywać w cieple.
Warto odpuścić, zwłaszcza wtedy, kiedy w makijażu królują takie trendy! Z pewnością każda z nas znajdzie wariant dla siebie.

Podróż w czasie
W tym roku wielokrotnie wracaliśmy do lat 90. XX wieku. Inspiracje tamtymi czasami dostrzegamy nie tylko w muzyce i sztuce, ale również w makijażu. Powrót oznacza, że prym wiedzie inspiracja stylem grounge, a także totalnym luzem i naturalnością. I to nas bardzo cieszy! Ciężkie, kryjące pudry odchodzą w kąt, stawiamy na lekkość, za to akcent kładziemy na usta – czerwone, ceglane, bo to one były hitem lat 90.

Brwi – zapomnij o epilacji
Cara Delavingne zapoczątkowała modę na naturalność, zwłaszcza w kwestii brwi. Dotychczas wszystkie panie skrupulatnie skubały każdą zbędną brewkę i niestrudzenie nadawały im kształt. Grube brwi to jeden z najsilniejszych trendów makijażowych. Wykonując makijaż brwi warto zastosować specjalny tusz bądź odżywkę. Unosimy je ku górze, dzięki temu brwi wydają się gętsze i wyraziste.

Perfekcyjne niedoskonałości
Jeżeli do tej pory unikałaś eyelinerów czy kredek do oczu, bo Twoje dłonie nie radziły sobie z wykonywaniem prostych kresek, to potencjalny koszmarek makijażu, przerodzi się w Twój atut. Aktualnym trendem są nierówne, roztarte kreski, a nawet grudki na rzęsach. W sezonie jesień-zima, wszystko jest nam wybaczane. Ba! Guru makijażu zachęcają nas nawet do popełniania błędów. Niedoskonałe elementy dają w efekcie perfekcyjną całość.

Make-up geometryczny
Podstawą makijażu w tym sezonie jest doskonale dobrany podkład, dający nam jednolitą i gładką cerę. Czarną kredkę również zliczamy do tegorocznych niezbędników. Jak wspomnieliśmy, cera musi być pozbawiona niedoskonałości, pełna blasku, rozświetlona. Geometryczne makijaże to hit tego sezonu, jednak warto pamiętać, że uwydatniają one wszelkie nierówności. Makijaż zawsze zaczynamy od oczu. W tym celu zaopatrzmy kosmetyczkę w płynne eyelinery, kremowe i miękkie kredki, a także w czarne maskary.

Nonszalancki wygląd
Nonszalancki w makijażu oznacza niby niewykonany, niedopracowany, a same wiemy ile czasu zajmuje wykonanie makijażu typu „no make up”. Makijażyści radzą, co sprawdzi się na co dzień. Do kosmetyków must have zalicza się róż i rozświetlacz.

Jednak szara jesień?
W makijażu, oprócz kreski i mocnego koloru, postawcie na kosmetyki, które nie mają wyraźnych błyszczących drobinek, a wręcz przeciwnie – miękką i kremową konsystencję. Warto łączyć szarości i brązy, w ten sposób wykonamy trendy smoky eyes.

Wróć