HOOBI

Stylowi na miarę

Idealny makijaż na co dzień. Jak powinien wyglądać?

Dla większości z nas makijaż na co dzień ogranicza się do lekkiego rozświetlającego podkładu, sypkiego pudru i tuszu do rzęs. W końcu chodzi o świeżość i naturalność, a efekt „tapety”. Pamiętajmy jednak, że idealnie wykonany codzienny makijaż powinien ukryć wszystkie niedoskonałość – i nie chodzi tylko o wypryski: to również popękane naczynka, cienie pod oczami, czy rozszerzone pory. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak wykonać idealny makijaż na co dzień, w którym w domu, pracy czy szkole poczujesz się pewnie.

Przed każdym makijażem zadbaj o skórę twarzy. Nie bez powodu co rusz czytamy i słyszymy, że demakijaż oraz pielęgnacja skóry twarzy mają ogromny wpływ na to, w jakiej jest ona kondycji. Jeżeli etap pielęgnacji jest już dzisiaj za Tobą, Twój krem nawilżający zdążył się wchłonąć, możesz dodatkowo użyć bazy matującej lub serum.


Na tak przygotowaną twarz nałóż podkład – pamiętaj jednak o tym, aby był on dobrany do Twojego koloru skóry. Bardzo często, a wręcz nagminnie, zdarza się, że kobiety aplikuj ciemniejszy podkład, aby dodać sobie nieco koloru… W efekcie wyglądają na dziesięć lat starzej, nie wspominając już o całym upiornym looku. Każda z nas jest inna i fakt, że chciałabyś przez cały rok wyglądać jak muśnięta słońcem, nie oznacza, że możesz sobie na pozwolić.
Zatem – odpowiedni kolor podkładu. Jak go wybrać? Najlepszą metodą będzie nałożenie kosmetyki na linię żuchwy. Kolor, który stopi się ze skórą będzie idealnym dla Ciebie. Możesz nałożyć go gąbeczką, pędzelkiem, albo po prostu palcami – ta metoda jest najlepsza.
Aby uzyskać najbardziej naturalny efekt podkład nakładaj od wewnętrznej strony twarzy ruchami wklepującymi. Nigdy nie rozcieraj podkładu – w ten sposób znaczna jego część zostanie rozmazana i na nic zdadzą się Twoje usilne poprawki w postaci dokładania produktu na twarz.
Pamiętaj, aby podkład nałożyć także na szyję! W ten sposób unikniesz popularnego „efektu maski”.


Pomimo tego, że etap kamuflażu w naszym codziennym i zazwyczaj szybkim makijażu pomijamy, warto byłoby poświęcić mu każdego dnia chociaż 2-3 minutki. Na naszej twarzy znajdują się krostki, popękane naczynka, czy zasinienia, które wymagają zamaskowania. Cienie pod oczami zakryjesz korektorem w pędzelku – najlepiej rozświetlającym, o ton jaśniejszym od koloru podkładu. Zaaplikuj go na wzór trójkąta, tzn. zrób kreskę od wewnętrznego kącika oka aż do skrzydełka nosa, następnie od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka, a późnej od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Całe pole wypełnij delikatnie korektorem rozświetlającym. Kamuflowanie obszaru wyłącznie pod okiem podbije efekt zmęczenia, tworząc tzw. podkowę. Trójkąt zamaskuje to, co trzeba i dodatkowo nada świeżości całej twarzy. Wypryski najlepiej będzie zamaskować korektorem w sztyfcie, koniecznie nałożonym na podkład. Zabieg ten da nam gwarancję, że wypryski nie będą widoczne cały dzień. Tak samo wygląda sytuacja z popękanymi naczynkami – korektor na podkład załatwi sprawę. Jeżeli natomiast naczynka są rozległe i naprawdę rzucają się w oczy, to przed nałożeniem podkładu zastosuj na nie korektor w kolorze zielonym.


Aby nasz makijaż utrzymał się cały dzień musimy go jeszcze utrwalić. W tym celu najlepiej będzie użyć pędzla oraz sypkiego pudru. Jeżeli obawiasz się, że kolor tego rodzaju pudru może zaszkodzić Twojemu makijażowi, sięgnij po bezpieczny wariant – puder transparentny. Zaaplikuj go w miejscach nieestetycznego błyszczenia, czyli na czole, nosie i brodzie.


I choć kamuflażu staramy się unikać, to konturowanie twarzy jest akcentem, którego na co dzień praktycznie żadna z nas nie stosuje. Jest to poniekąd dobre rozwiązanie, ponieważ jeżeli mamy sobie zaszkodzić różową lub brązową plamą na twarzy, to faktycznie – lepiej etap ten ominąć. Chcielibyśmy jednak zachęcić Was do konturowania twarzy – jest ona wówczas niezwykle promienna, zyskuje młodzieńczego wyglądu i nie jest „płaska”. Jeżeli boisz się tego, co może wyjść z połączenia różu + pędzla – bez obaw! Nałóż niewielką ilość produktu na pędzel, delikatnie się uśmiechnij i w miejscach, w których uwydatniły się kości policzkowe nałóż róż. Zobaczysz jakie to łatwe!

Makijaż codzienny gotowy! Nie zapominaj o ochronnej pomadce, zwłaszcza teraz, kiedy mróz daje się we znaki. A skoro poruszyliśmy już ten temat, mała podpowiedź…
Czy wiedziałaś, że makijaż chroni skórę twarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

Wróć