HOOBI

Stylowi na miarę

Dlaczego warto dbać o siebie w domowym zaciszu?

Z pewnością nikogo nie dziwi już fakt, że coraz większą ilość społeczeństwa dba o siebie w sposób bardzo wyjątkowy. Gabinety kosmetyczne, kurorty Wellness&SPA czy innego rodzaju relaksująco-odprężąjące miejsca stały się dla nas tak popularne, że chyba choć raz w życiu każdy z nas skorzystał z jakiegoś zabiegu – choćby zwykłego masażu.
Nie da się ukryć, że wraz z rosnącą popularnością tego rodzaju miejsc i coraz powszechniej szerzącym się kultem piękna, każdy z nas, bo mężczyźni nie pozostają w tyle, chciałby wyglądać pięknie.
Aby móc cieszyć się zawsze promienną, świetlistą i zadbaną skórą trzeba systematyczności, a to oznacza, że co najmniej raz w tygodniu musielibyśmy odwiedzać gabinet kosmetyczny – nie każdego jednak stać na takie udogodnienie, dlatego coraz częściej w sieci znaleźć możemy różnego rodzaju blogi, witryny www prowadzone przez specjalistów, czy po prostu pasjonatów szeroko rozumianej kosmetologii. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na regularne, często wizyty w specjalistów, to naprawdę coś cudownego, ponieważ za niewielkie pieniądze możemy wyczarować w domowym zaciszu własne SPA.
Produkty, które potrzebne nam będą do wykonania peelingu, maseczki, kremu wcale nie są kosztowne, a co ciekawe – większość z nich znajduje się w naszej kuchni. Jeżeli nie zagroziły one naszemu zdrowiu i życiu od wewnątrz, to z całą pewnością nie sprawią niespodzianek, kiedy zastosujemy je na naszej skórze.
Warto jednak pamiętać, żeby zachować nieco ostrożności, jeżeli zapragniemy skorzystać z kreatywnego przepisu zawierającego intensywne przyprawy, np. imbir, cynamon, papryczkę chili… Większość propozycji oferowanych przez internetowe witryny to jednak neutralne „projekty”, które wyłącznie pomagają i zdecydowanie nie szkodą.
Wielu z nas pokochało kultowy peeling cukrowo-kawowy, dzięki któremu skóra zyskuje „nową twarz”. Staje się dogłębnie oczyszczona, pozbawiona martwego naskórka, ujędrniona, jest pełna blasku, jej koloryt jest zdecydowanie żywszy. Dlatego też warto chociaż raz w tygodniu znaleźć czas na to, aby poświęcić sobie godzinę na domowe SPA.
Nikt z nas nie jest idealny, jednak po takim wieczorze będziemy czuć się najpiękniejsi i odmłodzeni o co najmniej kilka lat.
Przekonaj się na własnej skórze i napisz, czy było warto!

Wróć